Polskie Towarzystwo Historii Prawa

Zapraszamy na XXIX Zjazd Katedr Historycznoprawnych (Toruń 21-23 września 2023 r.)

Szanowni Państwo!

Już za niecały rok, w dniach 21-23 września 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się XXIX Zjazd Katedr Historycznoprawnych. W związku z płynącymi do nas sygnałami, że przesyłana przez nas informacja o tym wydarzeniu nie dotarła do wszystkich ośrodków akademickich i jednostek organizacyjnych zajmujących się szeroko pojętą nauką i dydaktyką w zakresie historii prawa, chcielibyśmy ponowić nasze serdeczne zaproszenie do Torunia!

W załączeniu niniejszej wiadomości znajdą Państwo List wystosowany przez Panią Profesor Danutę Janicką, kierownik Katedry Historii Doktryn Politycznoprawnych i Prawa Niemieckiego oraz Pana Profesora Marka Sobczyka, kierownika Katedry Prawa Rzymskiego, Historii Prawa i Ustrojów Państwowych, zachęcający do partycypacji w Zjeździe, a także wyjaśniający intencje stojące za jego tytułem i motywem przewodnim. List zawiera także szczegółowe wskazówki dotyczące przesyłania zgłoszeń i przeznaczenia opłaty konferencyjnej.

Zjazdy Katedr są wydarzeniami naukowymi, ale pełnią także rolę integrującą całe nasze środowisko. W związku z tym pragniemy mocno podkreślić, że zachęcamy do przesyłania propozycji wystąpień zarówno doświadczonych badaczy posiadających stopnie lub tytuł naukowy, ale również doktorantów i najzdolniejszych seminarzystów, którzy będą mieli możliwość wystąpienia w ramach tzw. sesji „posterowej”. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do dnia 30 października bieżącego roku!

Chcielibyśmy wyrazić ogromną radość, że za rok będziemy mieli sposobność goszczenia Państwa w Toruniu!

Życzymy Państwu wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczętego właśnie roku akademickiego!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Zjazdu,

z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Dr Tomasz Kucharski