Polskie Towarzystwo Historii Prawa

Wieczorne spotkania z dydaktyką historią prawa – cykl seminariów Komisji Dydaktyki PTHP

Szanowni Państwo
Drodzy Członkowie Polskiego Towarzystwa Historii Prawa!

W imieniu Komisji Dydaktyki Polskiego Towarzystwa Historii Prawa, działającej we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UMK w Toruniu, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Profesor Vivianą Kluger, reprezentującą Szkołę Prawa przy Universidad de Buenos Aires.

Pani Profesor wygłosi w języku angielskim prelekcję pt. „Legal history in Argentina. University teaching and research areas”, która wprowadzi nas w specyfikę argentyńskiej dydaktyki historii prawa i opowie o prowadzeniu badań historycznoprawnych w swoim kraju.

Seminarium odbędzie się 28 listopada 2023 (wtorek) o godzinie 19:00 w formie hybrydowej – w budynku Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu przy ul. Władysława Bojarskiego 3 (sala nr 109) oraz na platformie ZOOM:
https://zoom.us/j/95698830315?pwd=WmlkMzlxS1dVa2t4NGdkZWdiK2pPZz09

Po zakończeniu wykładu przewidujemy czas na dyskusję, której towarzyszyć będzie – jak mamy nadzieję – inspirująca wymiana myśli oraz doświadczeń. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu!

Spotkanie z Panią Profesor Kluger stanowi z pierwsze z seminariów Komisji Dydaktyki PTHP z cyklu zatytułowanego „Wieczorne spotkania z dydaktyką historią prawa”. Celem tego cyklu jest przede wszystkim otwarcie forum dla historyków prawa do wymiany pomysłów oraz doświadczeń związanych z szeroko pojmowanym nauczaniem historii prawa.


Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
Dr Tomasz Kucharski,
Sekretarz Zarządu
Polskiego Towarzystwa Historii Prawa